You must need to login..!
În cadrul ședinței operative de astăzi 15 ian. 2021 de la sediul primăriei Budești primarul Ilie Mihai și-a reconfirmat prioritatea acestui mandat către instaurarea legalități pentru proiecte utile cetățenilor și comunicare eficientă cu aparatul său din primărie.
Primar Ilie Mihai: Oamenii nu își plătesc taxele și impozitele. Este nevoie de încadrări mai ales pentru amenzi dar și trimiterea de corespondență. Pandemia a împiedicat o încasare corectă a taxelor dar la aceasta s-a adăugat reaua credință a unor cetățeni încurajați de fosta conducere. Eu nu admit greșeli sau risipa banului public, nu admit cheltuiri nelegale a acestor bani și mai ales furturile. Am 2 luni și jumătate de când am fost investit primar. Suntem aici ca să ajutăm comunitatea, să muncim pentru oameni. Împreună trebuie să facem asta!